Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Misiowe pogaduchy o bezpieczeństwie-teatr cieni

Email Drukuj PDF

 214-19minW piątek 7 lutego w przedszkolu odbył się teatr cieni  pt. „ Misiowe pogaduchy o bezpieczeństwie” w wykonaniu nauczycielek. Dzieci serdecznie przywitał ich ulubiony miś - Kubuś Puchatek, który wesołym tańcem zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.


 Scenki  przedstawiające przygody krasnala Tadzia pozwoliły przedszkolakom na przypomnienie  i utrwalenie poznanych zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w sposób bezpieczny  w różnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się, że w kontaktach z nieznajomymi trzeba zachować szczególną rozwagę i ostrożność, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące na ulicy i chodniku, utrwaliły numery alarmowe. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu, o których opowiedział w piosenkach wesoły Necio. Dzieciom bardzo podobały się „Misiowe pogaduchy o bezpieczeństwie”. Nie zabrakło żywiołowej muzyki, która rozbawiała widownię i stanowiła doskonałe tło dla ekspresji ruchowej bohaterów teatru cieni.
opr.B.Bywald

 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www