Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Świąteczne spotkania

Email Drukuj PDF

211-19minŚwiąteczny czas wesoło wita nas
Tej nocy czar, cudowny blask
Niech wszystkim nam rozbłyśnie.


Święta Bożego Narodzenia to czas bardzo oczekiwany przez wszystkich. Nasze przedszkolaki przygotowywały się do świąt w szczególny sposób. Każda grupa zorganizowała spotkanie świąteczne z rodzicami, a także z babciami i dziadkami.
Maluchy z Krainy Misia Ruperta recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Wspólnie z rodzicami dekorowały świąteczne drzewko.
Przedszkolaki z Krainy Misia Kolargola, Krainy Misia Uszatka oraz Krainy Misia Paddingtona wprowadziły zaproszonych gości w magiczny klimat świąt przedstawiając jasełka. Dzieci wcieliły się w różne postaci, m.in. Maryi, Józefa, pasterzy ,trzech króli, aniołków czy śnieżynek. W gr. IV odbyły się także warsztaty świąteczne pod kierunkiem pań florystek z pracowni,,Leśny kwiat”. Dzieci z rodzicami wykonywały świąteczne stroiki.
Starszaki z Krainy Misia Jogi zaprezentowały się w programie literacko - muzycznym pod hasłem: "W świątecznym nastroju". Elfy i Śnieżynki w recytowanych utworach literackich, w tańcach i piosenkach opowiedziały o tradycjach świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania przy dźwiękach gitary, na której zagrała pani Hania - mama Jasia i Adasia Bojarskich.
Gr.II i VIII przygotowały i przedstawiły świąteczne spotkania z wierszami i kolędami. Następnie dzieci z Krainy Gumisiów wykonywały wspólnie z rodzicami świąteczne stroiki pod kierunkiem pań florystek z pracowni,, Leśny kwiat”, zaś starszaki z Krainy Troskliwych Misiów ,pod kierunkiem pań plastyczek, razem z rodzicami wykonały świąteczną kartę.
Były to piękne i wyjątkowe uroczystości, pełna ciepła i serdeczności, spędzone w rodzinnym i miłym nastroju.

opr..A.Mamińska

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www