Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Grupa V na spotkaniu czytelniczym w Bibliotece Pedagogicznej

Email Drukuj PDF

201-19minDnia 16 stycznia, 2020 r., grupa V „Kraina Misia Jogi” odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do wysłuchania baśni„Kot w butach” J. i W. Grimm, opowiedzianej za pomocą japońskiego teatrzyku Kamishibai.

Lektura baśni stała się inspiracją do rozmowy z przedszkolakami na temat: "Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie". W drugiej części zajęć pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do zabaw ruchowych oraz zabawy "Czarodziejski worek". Następnie przedszkolaki rysowały głównego bohatera baśni - "Kota w butach". Podczas zajęć czytelniczych dzieci były bardzo aktywne i z chęcią odpowiadały na pytania pani bibliotekarki dotyczące tematyki spotkania. Zajęcia i zabawy w bibliotece sprawiły przedszkolakom wiele radości i miłych wrażeń. 

Napisała: B. Kilijańska

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www