Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Świąteczne pierniczki

Email Drukuj PDF

194-19min12 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. To za sprawą przedszkolaków z Krainy Misia Uszatka,które tego dnia piekły świąteczne pierniczki .


Pod czujnym okiem mamy Pawełka- pani Lidii przedszkolaki poznały składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały ,jak powstaje piernikowe ciasto.
Gdy było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- wykrawały ciasteczka. Efektem były pełne blaszki pierniczków, które zaniesione do kuchni, nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Nad wszystkim czuwały panie kucharki. Upieczone pierniczki dzieci ozdabiały lukrem i kolorowymi cukiereczkami.
Przedszkolaki z Krainy Misia Uszatka serdecznie dziękują pani Lidii za pomoc w pieczeniu świątecznych pierniczków.
Opr.A. Mamińska

 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www