Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Grupa V na warsztatach plastycznych w Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Email Drukuj PDF

188-19minDnia 2 grudnia 2019 r. dzieci z grupy V "Kraina Misia Jogi" odwiedziły Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

W Muzeum powitała nas pani Ewa mama Kacperka Kowalewskiego oraz pani Agnieszka. Przedszkolaki dowiedziały się o tradycjach ludowych regionu kurpiowskiego związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom instrument muzyczny -  ligawę, której dźwięk w tradycji ludowej Kurpi oznajmiał porę adwentu. Następnie dzieci wykonywały ozdobę choinkową bombkę z  opłatków o nazwie "Świat". Kolejną pracą plastyczną przedszkolaków było wykonanie karty świątecznej - "renifer". Wszystkie dzieci były zadowolone ze spotkania w muzeum, ponieważ prace plastyczne były piękne, a dzieci zabrały swoje bombki i obrazki świąteczne do przedszkola.

Napisała: B. Kilijańska 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www