Tydzień patriotyczny

180-19minW ramach innowacji pedagogicznej „W małym sercu Polska” w Krainie Misiów został zorganizowany tydzień patriotyczny pod hasłem
„Jestem przedszkolakiem, lat niewiele mam, lecz o naszym kraju opowiem chętnie Wam”.

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości Polski. Wspólnie z dziećmi przeżywaliśmy i świętowaliśmy to wielkie wydarzenie:
„Jeszcze Polska nie zginęła – listopadowe poranki z hymnem” – wspólne śpiewanie hymnu państwowego przez dzieci i pracowników przedszkola (udział w ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu).
Piątek 08.11 godz.10.00
„Na żołnierskim szlaku…” – spotkanie z uczniami klasy wojskowo – policyjnej
z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Im. Toniego Halika w Ostrołęce, pokaz musztry wojskowej na placu przedszkolnym.

Wtorek 12.11
Wycieczka do miejsc pamięci narodowej w Ostrołęce, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, uczczenie chwilą ciszy pamięci o poległych.
Środa 13.11.
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – spotkania czytelnicze w grupach z udziałem rodziców, ciekawych gości.
Czwartek 14.11 godz. 10.00
„Zakochani w Polsce” – spotkanie poetycko – muzyczne z udziałem chóru szkolnego, prezentacje artystyczne poszczególnych grup przedszkolnych.
Piątek 15.11 godz. 10.00
„Nie było jej, a jest – Polska” – uroczystość przedszkolna, występ dzieci z Krainy Misia Paddingtona dla społeczności przedszkolnej.