Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka do apteki

Email Drukuj PDF

179-19min(…) wszędzie marmur, szkło,
A za szkłem równiutko stoi
Mnóstwo różnych szklanych słoi,
Puszek z dziesięć czy piętnaście
A w nich leki, proszki, maście (…)
J. Brzechwa „Cudowne lekarstwo”.


Dnia 20.11.2019 r. przedszkolaki z gr. III Kraina Misia Kolargola na specjalne zaproszenie p. Kasi – cioci Wiktorka, wybrały się na wycieczkę do apteki „Gemini”. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Pani Kasia przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominek: książkę z rebusami, odblaskowy breloczek oraz witaminowy lizak. Dziękujemy p. Kasi za poświęconą uwagę oraz ciekawe spotkanie.

op. Ewa Poteraj

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www