Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Z wizytą w OCK

Email Drukuj PDF

173-19minDnia 29.10.2019 r. grupa przedszkolaków z gr. III Kraina Misia Kolargola, dzięki uprzejmości p. Karoliny Bacławskiej – mamy Zosi, odwiedziła OCK.

Tego dnia dzieci zobaczyły najciekawsze zakamarki kina, oraz dowiedziały się jak funkcjonuje to miejsce. Najpierw p. Karolina zaprosiła gości do garderoby pełnej krzeseł i luster, to tu aktorzy mogą przygotować się do występu lub odpocząć w jego trakcie. Następnie przedszkolaki zwiedziły scenę teatralną, tu każdy mógł poczuć się jak gwiazda: zatańczyć, zaśpiewać, dotknąć kurtyny. Było to dla dzieci niezwykle emocjonujące ponieważ po raz pierwszy dzieci miały możliwość oglądania sali OCK z zupełnie innej perspektywy. Kolejnym miejscem w które zaprowadziła nas p. Karolina była sala do sterowania akustyką, efektami świetlnymi oraz projektorem kinowym. Na zakończenie spotkania, dzieci odwiedziły również p. Olę, która w OCK zajmuje się strojami kurpiowskimi. Pani Ola pokazała i opowiedziała dzieciom o historii i nazwie poszczególnych strojów, a niektóre ich elementy pozwoliła nawet przymierzyć. Dziękujemy p. Karolinie za ciekawe spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję nie tylko zobaczyć, jak działa kino i wysłuchać do czego służą obecne tu sprzęty, ale także zdobyć inne zupełnie nowe doświadczenia.

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www