Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka gr.V do Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego

Email Drukuj PDF

172-19minDnia 25.10.2019 r. przedszkolaki z "Krainy Misia Jogi" odwiedziły Stację Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce.

Na miejscu przywitał nas tata Szymonka pan Rafał Obirek - ratownik medyczny oraz pan Tomasz Gadomski i pan Piotr Mierzejewski, którzy zaprosili dzieci do zwiedzenia karetki pogotowia ratunkowego i jej wyposażenia. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę ratownika medycznego i w sposób praktyczny zobaczyć, jak ratuje się życie ludzkie. Na zakończenie dzieci otrzymały mini długopisy oraz apteczki pierwszej pomocy na wycieczkę przedszkolną. Spotkanie w Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego wzbogaciło wiedzę dzieci dotyczącą ratowania życia ludzi i co trzeba zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy, a numer na który trzeba dzwonić - 999 przedszkolaki już dobrze pamiętają.

Opr. B. Kilijańska

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www