Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Grupa V w OCK na spotkaniu z muzyką

Email Drukuj PDF

170-19minDnia .06.11.2019 r. Dzieci z grupy V „Kraina Misia Jogi” wybrały się do ostrołęckiego OCK na spotkanie z muzyką na temat: „Na dworze Króla Słońce”.

Przedszkolaki miały okazję do podziwiania baletu dworskiego „Cracovia danza” w różnych tańcach przy muzyce na żywo. Tancerze tańczyli w strojach z epoki baroku, a w tle rozbrzmiewały dźwięki skrzypiec barokowych i klawesynu. Pan prowadzący spotkanie z muzyką opowiedział dzieciom o podparyskiej rezydencji Króla Słońce, o modnych strojach, tańcach i dworskiej etykiecie oraz fascynującej postaci Ludwika XIV, który zmienił oblicze francuskiej sztuki i całego kraju. To były nowe doświadczenia dzieci, które przybliżyły i wzbogaciły wiedzę przedszkolaków dotyczącą  tańca  i muzyki z dawnych, minionych czasów.

Opracowała: B. Kilijańska

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www