Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka do straży pożarnej

Email Drukuj PDF

165-19min16.10.2019r. przedszkolaki z gr. III Kraina Misia Kolargola, wybrały się na wycieczkę do Komendy Straży Pożarnej w Ostrołęce. Tego dnia każde dziecko mogło z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych, np. w czasie wypadku drogowego.


Dzieci miały możliwość obserwacji symulacji pożaru w pomieszczeniu oraz zasad, jakimi trzeba się kierować w takiej sytuacji. Przekonały się, jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie strażaków. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

opr. E.Poteraj

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www