Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Przerwa na wspólne czytanie

Email Drukuj PDF

164-19minWe wtorek 15października dzieci z Krainy Misia Koralgola i Krainy Misia Paddingtona wspólnie bawiły się na pierwszym spotkaniu czytelniczym
„ po sąsiedzku” pod hasłem „Przerwa na wspólne czytanie”.

Przedszkolaki obejrzały inscenizację wiersza „Na straganie” J.Brzechwy w wykonaniu nauczycielek. Dzieci były zachwycone, z zainteresowaniem oglądały scenki, w których główne role odgrywały oczywiście warzywa – nieco głośne i kłótliwe, ale bardzo zdrowe. Na straganie musiało być „zamieszanie”, zwłaszcza wtedy kiedy to „rozgadane warzywa” trafiły prosto do garnka, a na koniec westchnął seler „…a to feler”.

opr. B. Bywald

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www