Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Co kryje las?

Email Drukuj PDF

163-19minWe wtorek 15.10.2019r. dzieci z Krainy Misia Paddingtona i z Krainy Misia Uszatka spotkały się z leśnikiem, panem Damianem Piekarskim z Nadleśnictwa Ostrołęka.


Przedszkolaki poznały specyfikę pracy leśnika. Przypomniały sobie zasady zachowywania się w lesie ( m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami).
Gość wspomagając się prezentacją multimedialną pokazał pięciolatkom jak wygląda las w czterech porach roku. Opowiedział o jego bogactwie. Podkreślił, że oprócz drewna, grzybów i jagód las produkuje tlen, chroni przed szkodliwym wpływem przemysłu, jest ulubionym miejscem wypoczynku ludzi i wreszcie jest domem dla wielu zwierząt.
Dzieci poznały różne gatunki drzew, dowiedziały się jak długo rośnie las i dlaczego niektóre drzewa są wycinane. Wzbogaciły wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy ( sarna, jeleń, łoś, dzik, lis, zając, wilk).
Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali odznaki „Przyjaciel lasu”.
Serdecznie dziękujemy panu Damianowi za ciekawą lekcję przyrody .


opr. B.Długołęcka

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www