Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” – cykl spotkań czytelniczych w gr II

Email Drukuj PDF

146-19minSystematyczne czytanie książek aktywizuje rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.


Rodzice dzieci z gr. II chętnie wzięli udział w spotkaniach czytelniczych. Pierwszym rodzicem był pan Krzysztof Jastrzębski- tata Oli. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Kuba, Tosia budują żaglówkę”. Następnie p. Krzysztof opowiedział o swojej pasji do sportu, a dokładnie do Kickboxingu. Najlepszą zabawą było oglądanie stroju: rękawic, ochraniaczy i kasku.
27.05.19 r. do spotkania „poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” dołączyła pani Ewelina Bałon- Mama Stasia, która na początku przeczytała dzieciom opowiadanie serii Domisie pt. „ Sowa i Katar”.
Następnie pani Ewelina przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych przyborów farmaceutycznych, a także wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i kiedy możemy przyjmować. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od p. Eweliny kolorowe plastry opatrunkowe.
29.05.19 r. Tego dnia odwiedziła nas p. Anita Tyszka – mamy Kuby, która przeczytała opowiadanie pt. „ Basia i przedszkole”. Pani Anita opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie jakim jest fryzjerstwo. Każdy przedszkolak miał okazję poczuć się przez chwilę jak u fryzjera. Dziewczynki miały piękne warkocze, a chłopcy modne fryzury. Na zakończenie dzieci podziękowały naszemu gościowi. Fryzury bardzo się podobały.

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www