Konkurs piosenki patriotycznej

131-19min„Piękna nasza Polska cała” – pod takim hasłem 15 maja 2019r. odbył się

. Tego dnia obchodzone jest także Święto Polskiej Muzyki, przy okazji, którego reprezentanci każdej z grup wyśpiewali nam jak bardzo kochają Ojczyznę.

Karinka Kacprzyńska i Ola Borkowska z gr.I „Krainy Kubusia Puchatka” zaprezentowały się
w piosence „Rodzinny kraj”.
O Warszawie – naszej stolicy, śpiewały Adrianna Pawełek i Marysia Zielińska z gr.II „Krainy Gumisiów”.
Na pytanie – Co to jest niepodległość?, odpowiedziały śpiewająco Tina Gwizdała i Łucja Szymańska przedstawicielki gr.III „Krainy Misia Kolargola”.
Piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” zaśpiewały dzieci z gr.IV „Krainy Misia Paddingtona” – Dominika Juniak i Aleksander Wiszowaty.
O miłości do Ojczyzny i naszej planety ziemi zapewniły nas dzieci z gr.V „Krainy Misia Jogiego” Julia Zych i Karol Berkowski w piosence „Ziemia Wyspa Zielona”.
Do Krakowa – dawnej stolicy Polski przeniosły nas dzieci z gr.VI „Krainy Misia Ruperta”, Ola Pstrągowska oraz Ala Krajewska w piosence „Mucha w mucholocie”.
W utworze „My Polacy” zaprezentowały się dzieci z gr.VII „Krainy Misia Uszatka” – Adaś Nowakowski i Piotruś Żebrowski.
Godłem naszego kraju jest orzeł biały i piosenkę pod takim tytułem zaśpiewały dzieci z gr.VIII „Krainy Troskliwych Misiów” – Lilianka Wołyniec i Piotr Kurowski.
Jury chociaż miało nie lada wyzwanie oceniło bardzo wysoko występy wszystkich dzieci i jednogłośnie przyznało im I miejsca. Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami. Nasze przedszkole na konkursie miejskim będą reprezentowali przedstawiciele gr. IV i VIII.
Małym artystom życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!
Uroczystość przygotowały nauczycielki Iwona Ciecierska i Joanna Krajewska.