Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wiosenne spotkania czytelnicze

Email Drukuj PDF

 121-19minW poniedziałek 15.04.19r. przedszkolaki z Krainy Misia Kolargola odwiedziły  Bibliotekę Osiedlową Nr 3.

Na miejscu dzieci przywitała pani Ania i zaprosiła do wysłuchania dwóch opowiadań; „Zając Maurycy” Lecha Czarneckiego  i „Uczniowie bociana” Michała Plackowskiego. Po analizie tekstów,  czterolatki rozwiązywały zagadki związane z wiosną i zbliżającymi się świętami. Następnie  poszukiwały wielkanocnych jajek. Zadanie okazało się bardzo łatwe.

Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną. Kawałkami plasteliny wypełniały kontury bociana.

We wtorek 16.04.19r. bibliotekę odwiedziły  starszaki z Krainy Misia Paddingtona.  Przedszkolaki spotkały się z panią Ewą.

Sześciolatki w skupieniu wysłuchały opowiadania z  książki „Zając Poziomka” Ewy Chotomskiej i Andrzeja, Marka Grabowskiego.  Podczas rozwiązywania krzyżówki dzieci popisały się znajomością liter. Z łatwością też odczytały hasło. Doskonale poradziły sobie  z odnalezieniem ukrytych jajek i ich policzeniem.

Na zakończenie starszaki wykonały kartkę świąteczną dla swoich najbliższych. 

Serdecznie dziękujemy pani Ani i Ewie za ciekawe zajęcia.

 

opr. B. Długołęcka

 

 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www