Kolejowe ABC

119-19minNasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego "Kolejowe ABC” organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.

W czwartek 12.04.19r. w ramach projektu, zajęcia zostały przeprowadzone w grupie III Kraina Misia Kolargola .
Czterolatki dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na dworcach kolejowych, w pociągach i w pobliżu torów. Wiedzą, kto może w razie potrzeby udzielić pomocy i co znaczą piktogramy znajdujące się na terenach związanych z koleją. Poznały znaki drogowe umieszczane w pobliżu przejazdów kolejowych i zasady działania sygnalizatora świetlnego. Edukatorzy uświadomili dzieciom także, jak ważne jest noszenie odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni na drodze.
Przez całe zajęcia przedszkolakom towarzyszyła przesympatyczna maskotka: Nosorożec Rogatek, który pozostał w grupie.
Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach i odpowiadały na pytania prowadzących. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

opr. Barbara Długołęcka