Palma wielkanocna

115-19minDnia 10.04.19 r w Krainie Misia Jogi odbyły się warsztaty plastyczne. Pani Basia- emerytowana nauczycielka naszego przedszkola opowiedziała dzieciom o tradycji wicia palm kurpiowskich. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały gościa.

Dowiedziały się ,że co roku w naszym regionie odbywa się konkurs palm w miejscowości Łyse. Palmy mają różną wielkość ,niektóre są bardzo wysokie. Wykonane są z żywego materiału (np.tuja, bukszpan, bazie...) oraz bibułkowych kwiatów i trawek. Są też palmy z suszonych roślin. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bibułkowe kwiaty i same własnoręcznie kręciły trawki do palmy. Przedszkolaki wspólnie z zaproszonym gościem wykonały piękną palmę. Dziękujemy pani Basi za interesujące i twórcze zajęcia.