Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Dzieci z Krainy Misia Paddingtona odwiedzają Szkołę Podstawową Nr 1 i 5 w Ostrołęce

Email Drukuj PDF

107-19minW środę - 27 marca sześciolatki wybrały się kolejny raz z wizytą do " ostrołęckiej piątki"- tym razem na lekcję biologi.W klasie przygotowane były dla dzieci mikroskopy wraz z oprzyrządowaniem.

Pani nauczycielka zaproponowała zabawę w "małych badaczy" informując jednocześnie, że będą oglądać przez mikroskop małe komórki. Siódmoklasiści chętnie zaopiekowali się młodszymi kolegami i wspólnie oglądali przez mikroskop moczarkę kanadyjską oraz pantofeleki. Wszyscy obejrzeli też prezentację dotyczącą "dobrych i złych" bakterii. 

28 marca przedszkolaki odwiedziły też Szkołę Podstawową Nr 1. Wsali lekcyjnej klasy pierwszej zasiadły w szkolnych ławkach. Wspólnie z pierwszoklasistami uczestniczyli w zajęciach integracyjnych a za aktywność otrzymali medale.
Już za kilka miesięcy przedszkolne dzieci staną się uczniami, a te wizyty były ważnym elementem dla maksymalnego złagodzenia stresu związanego z przekroczeniem progu szkoły.

 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www