Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Spotkanie z muzyką na żywo

Email Drukuj PDF

91-19minW piątek 15.02.19r. dzieci z Krainy Misia Kolargola odwiedziła uczennica Szkoły Muzycznej w Ostrołęce. 

Antonina opowiedziała przedszkolakom o swojej pasji jaką jest gra na instrumentach.
Czterolatki dowiedziały się jak zbudowany jest flet poprzeczny i jak na nim się gra. Następnie wysłuchały kilku utworów min. etiudę 38, sonatę VIII i utwór „Piosenka na skrzydłach”. Przed każdym występem dzieci słuchały krótkiego wiersza opowiadającego o utworze, który był prezentowany.
Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały także kolejny instrument przyniesiony przez gościa. Był bardzo podobny do niewielkiej gitary. Jak się okazało, było to Ukulele - instrument muzyczny z grupy instrumentów strunowych szarpanych. Przy dźwiękach ukulele dzieci wspólnie z Tosią zaśpiewały piosenkę „Hakuna matata” . Następnie chętni mogli samodzielnie zagrać na tym czterostrunowym instrumencie.
Bardzo dziękujemy Tosi za przybycie i podzielenie się swoją pasją, wiedzą i talentem. Być może spotkanie to zainspiruje któregoś z przedszkolaków i kiedyś to on będzie mógł podzielić się odkrytą w sobie pasją.
Serdecznie dziękujemy pani Joannie Gutowskiej, mamie Julii za zorganizowanie spotkania.

opr. Barbara Długołęcka

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www