Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka do Muzeum Kurpiowskiego

Email Drukuj PDF

74-19minDnia 20.11.2018r przedszkolaki z grupy IV udały się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Tematem przewodnim wizyty były święta Bożego Narodzenia.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy- jakie są tradycje w te święta oraz jak i z czego wykonywane były ozdoby świąteczne za dawnych czasów. Następnie dzieci same wykonały ozdoby choinkowe. Pierwszą z nich była ozdoba o nazwie świat- bombka wykonana z opłatka. Kolejną bombkę przedszkolaki wykonały z papieru, którą sami ozdobili przy pomocy wcześniej przygotowanych elementów. Każde dziecko wyszło zadowolone ze spotkania, ponieważ zabrało swoje bombki, by powiesić je na choince w domu.
Opr. Olbryś Sylwia

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www