Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Pieczenie pierników

Email Drukuj PDF

68-19minŚwięta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników 11 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Wszystko to za sprawą mamy Olusia z gr. II, pani Pauliny Dumała, która wraz z dziećmi, zgodnie z przedświąteczną tradycją wykonała pierniczki. 

Najpierw maluchy odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz przygotowując miejsce pracy. Poznały też składniki, sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem pracy były blaszki pełne pierniczków, które zostały zaniesione do kuchni. Tu pod czujnym okiem
naszych pań kucharek pierniki nabierały w piekarniku koloru. Jeszcze ciepłe wypieki trafiły z powrotem do dzieci w celu wykonania  dekoracji. Serdecznie dziękujemy pani Paulinie za wspaniałe, twórcze spotkanie.

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www