Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Spotkanie czytelnicze

Email Drukuj PDF

46-19min

27 listopada 2018r. Odbyło się w gr. II Kraina Gumisiów, już kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu „Poczytaj mi mamo, tato..”. Tym razem nasze przedszkole odwiedziła mama Klaudii - p. Agnieszka Rutkowska z córeczką Olą.

W ciszy i skupieniu wszystkie dzieci wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej pt. „Bałwanek”. Jest to wesoła historia opowiadającą o współpracy, która bywa konieczna w wielu sytuacjach. Walka w pojedynkę często jest skazana na porażkę, a wystarczy poprosić o pomoc innych (co nie zawsze jest proste!) i wszystko błyskawicznie staje się łatwiejsze. Zawsze warto wyciągnąć pomocną dłoń do potrzebującej osoby.   Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały także przepiękne ilustracje w książce, a następnie każde dziecko narysowało w jaki sposób wyobraża sobie głównego bohatera bajki -
bałwanka. Pani Agnieszka razem z córkami Klaudią i Olą, poczęstowały
wszystkie maluchy słodkim poczęstunkiem. To było bardzo miłe
spotkanie, za które serdecznie dziękujemy pani Agnieszce.
Ewa Poteraj

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www