Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Email Drukuj PDF

13 listopada w grupach starszaków rozpoczął się cykl zajęć nt. „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” organizowanych przez Grupą Ratowniczą Nadzieja .

Spotkania zostały przeprowadzone przez ratowników medycznych. Bardzo ciekawy sposób przekazania wiedzy, poparty przykładem i demonstracją, był dla dzieci ważną lekcją dotyczącą ratowania życia. Każde z nich mogło przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie. Dzieci dowiedziały się co należy robić w sytuacji zagrożenia życia np. podczas oparzenia lub zakrztuszenia, jakie służby ratunkowe należy powiadomić i jaki wybrać numer alarmowy. Ponadto zapoznały się ze sprzętem medycznym: stetoskop, maski, bandaże, kołnierze, szyny usztywniające kończyny, koc ratowniczy i sposobem ich wykorzystywania. Przed przedszkolakami kolejne spotkania dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy serdecznie ratownikom za wspaniałe zajęcia. 

Oprac. Martyna Kaczyńska

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www