Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Zdrowym być

Email Drukuj PDF

40-19minW piątek 23.11.2018r. dzieci z Krainy Misia Kolargola odwiedziła pani doktor Anna Gołuńska, mama Hani.

Pani Ania w przystępny sposób opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca lekarza. Czterolatki dowiedziały się jak dbać o zdrowie i higienę, co robić, aby chorować jak najrzadziej i w jaki sposób szybko uporać się z infekcją. Zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim: stetoskop, strzykawki, opatrunki, bandaże, szpatułki do oglądania gardła, otoskop oraz maseczki chirurgiczne, które zakłada się podczas operacji. Miały także niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę lekarza i pacjenta, wypisać receptę i postawić na niej prawdziwą pieczątkę. Na zakończenie, zakładając stetoskop, mogły posłuchać bicia swojego serduszka.
Serdecznie dziękujemy pani Ani za ciekawe spotkanie, naklejki „dzielnego pacjenta” i kolorowanki.

opr. Barbara Długołęcka

 

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www