Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Z wizytą w ,,CIVITAS CHRISTIANA"

Email Drukuj PDF

warsztatypalmmin15.03.2012 r. gr II ,,MOTYLKI" wybrała się do KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA ,,CIVITAS CHRISTIANA". Podczas spotkania przedszkolaki poznały sposób wykonywania bibułkowych kwiatów oraz historię ich powstania.

 

 

Według zwyczaju kolorowe kwiaty z bibuły zaczęto wykonywać, gdy na Kurpiach nastała susza i prawdziwe kwiaty przestały rosnąć. Treadycja wykonywania ,,bibułkowych roślinek" kontynuowana jest do dziś przez twórców ludowych. Po ciekawej opowieści dzieci z pomocą pań zrobiły kolorowe kwiatyki, a w ramach podziękowania ,,mali artyści" zaśpiewali wiosenną piosenkę pt. ,,Cieszymy się".

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Andrzej Lomperta- Przasnysz - Strony internetowe, strony www