Wizyta u weterynarza

uweterynarzamin

09.03.2012 r. gr. III "Jarzębinki" wybrała się na pieszą wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Przed wyjściem przypomnieliśmy sobie o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach.

Głównym celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pan weterynarz opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz uświadamiał, że zwierzęta tak jak ludzie chorują i cierpią, a czasem potrezbują pomocy lekarskiej. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć podstawowy sprzęt lekarski i gabinet, w którym pan lekarz przeprowadza zabiegi i operacje.

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia egzotycznych zwierząt takich jak: gekon, pająk ptasznik różowy i wąż koralowy. Wyjątkowo odażne przedszkolaki głaskały gekona i węża koralowego.

Pan weterynarz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania postawione przez ciekawe dzieci.

Dziękujemy serdecznie panu weterynarzowi Lechowi Ślusarz za tak miłe przyjęcie naszej gr. "Jarzębinki".

Do zobaczenia wkrótce :)

• Image folder specified does not exist!