Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Bezpieczne wakacje-spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej.

Email Drukuj PDF

bezwaaminZbliża się długo wyczekiwany okres wakacji. To czas kiedy myślimy o odpoczynku i wyjazdach.

Nauczycielki z naszego przedszkola pod koniec czerwca zaprosiły pana Roberta Prusaczyk ze Straży Miejskiej aby przypomniał dzieciom w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas wakacyjnego wypoczynku. Pan Robert zapoznał przedszkolaków z sytuacjami , których należy unikać w czasie podróży, w lesie, nad morzem itp., ponieważ niosą ze sobą ryzyko utraty zdrowia czy nawet życia. Uświadomił im gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia i zwrócił uwagę na Europejski Numer Alarmowy 112 oraz w jakich sytuacjach należy go wybrać. Pan Robert udzielił również kilka wskazówek co do bezpiecznej postawy w przypadku spotkania z groźnym psem. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od gościa odblaski a nauczycielki rozdały do grup kolorowanki , aby dzieci lepiej zapamiętały pozyskane na spotkaniu informacje.

Infomedia - Przasnysz - Strony i portale internetowe