Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka do Łęgu

Email Drukuj PDF

łęgmin12 czerwca 2017r. dzieci z gr. I „Krainy Misia Puchatka”, gr.II „Krainy Gumisiów” i gr.VII „Krainy Misia Uszatka” wybrały się na wycieczkę leśnymi dróżkami do Nadleśnictwa w Łęgu Starościńskim w ramach realizacji projektu „Bliżej lasu”.

Po dotarciu na miejsce na przedszkolaków czekał pan leśniczy, który przewodził dzieciom na leśnych szlakach, zagłębiając ich w tajemnicę leśnego życia zwierząt i roślin. Ciekawie opowiadał o gatunkach drzew, krzewów i zwierząt żyjących w lasach   a także o zachowaniu człowieka i życiu w zgodzie z przyrodą. Dzieci miały okazję bliskiego obcowania z naturą i zdobycia nowych wiadomości bądź utrwalenia już tych zdobytych w przedszkolu.  Na zakończenie ciekawej „lekcji” z przyrody pan leśniczy rozpalił ognisko, które było uwieńczeniem wędrówki .

Infomedia - Przasnysz - Strony i portale internetowe