Miejskie Przedszkole nr 17 w Ostrołęce

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • image
  • image

Wycieczka przedszkolaków do szkoły

Email Drukuj PDF

28wyszkolminDnia 14.06.2017 r. gr. IV Kraina Misia Paddingtona wybrała się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce. Przedszkole prężnie współpracuje ze szkołą podstawową, gdyż zdecydowana większość absolwentów naszej placówki uczęszcza właśnie do tej szkoły.

Ścisłą współpracę nawiązaliśmy z klasą III „C”, do której uczęszczają nasi absolwenci, a której wychowawcą jest pani Jolanta Nabiałek. Spotkanie rozpoczęło się w klasie lekcyjnej, gdzie przedszkolaki miały okazję posiedzieć w ławkach, pani Jola opowiedziała dzieciom, czego uczą się uczniowie w szkole. Nasze przedszkolaki, aby sprawdzić czy nadają się na uczniów dostały zadanie: przyporządkować motyla do jego cienia, uczniowie bardzo zaangażowali się w pomoc swoim młodszym kolegom w tym zadaniu, a za znakomite rozwiązanie, uczniowie podarowali przedszkolakom kolorowe naklejki – uśmiechnięte buźki. Nasze przedszkolaki przygotowały dla uczniów niespodziankę – zaśpiewały piosenkę o wiośnie oraz wręczyły własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Gospodarze zrewanżowali się i zaśpiewali piosenkę o lecie oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie pomieszczeń szkoły. Pani Jola pokazała swoim gościom min. świetlice szkolne (dla młodszych i starszych dzieci), szatnie, toaletę, bibliotekę, salę gimnastyczną, stołówkę. Przedszkolakom na powitanie wyszła również pani dyrektor szkoły – pani Alina Jabłonowska i zaprosiła gości do swojego gabinetu, gdzie po krótkiej rozmowie poczęstowała dzieci lizakami. Spotkanie zakończyło się w sali lekcyjnej, gdzie przedszkolaki podziękowały uczniom klasy III „C” oraz pani Joli za miłe spotkanie i wiele niespodzianek.

Infomedia - Przasnysz - Strony i portale internetowe